MAKIJAŻOWE HISTORIE

5. Makijażowa Historia – Ela

23 lutego 2018
Zapraszam na spotkanie z Elą, mamą dwójki dzieci. Z zawodu pracownik socjalny, uwielbia prace manualne. Jak udaje się jej pogodzić codziennie obowiązki, studia, rolę Mamy i żony? I przede wszystkim? Czy Ela polubi morze? I w ogóle dlaczego ma je polubić? Serdecznie zapraszam na dalszą część historii Eli.
Poniżej przesyłam Wam zdjęcia makijażu. Mam nadzieję, iż moja kolejna praca się Wam spodoba 🙂 Następnie zapraszam na makijażową historię !
 Ela jako pierwsza z Mam, które opowiedziały swoją makijażowa historie ma dwójkę dzieci. Córka w tym roku kończy 11 lat a syn 4. I pierwsze co nasunęło mi się o co zapytać to czy wybór takiej różnicy wieku był przypadkowy czy planowany? Ela wspomniała, że na początku nie myślała o tym aby mieć od razu rodzeństwo dla Córki. Pracowała wtedy zawodowo i to stanowiło jej priorytet. Natomiast mówi, że jeśli jeszcze raz miała by wybierać to zdecydowała by się na mniejsza różnicę. Wiadomo są plusy i minusy takiej różnicy wieku. Ela mówi, że na pewno plus taki, że córka bardzo pomagała, ale też były sytuacje kiedy bywała zazdrosna. Sama się sobą zajmowała chodziła do przedszkola wiec to są plusy. Minusy to jakby już “wyjście” z pieluch, zapomnienie o tym jeśli ma się starsze dziecko. Ale mówi ze jedno po drugim od razu tez by nie chciała. Uważa, że najkorzystniej to chyba 3 lata różnicy.

Dużo rozmawiałyśmy o dietach Naszych dzieci i tu pojawiła się kwestia różnic pomiędzy dziećmi. Ela opowiadała jak to jest różnie miedzy nimi. To , że one są nie ulega wątpliwościom. Nie ma dwóch takich samych dzieci.  U dzieci Eli również. Mówi, że od samego początku już się różnili. Córka na przykład długo była karmiona piersią, syn natomiast szybko z niej zrezygnował. Córka najlepiej spała w łóżku rodziców natomiast dla jej brata nie miało to znaczenia 😉

Warto też zwrócić uwagę na temat Córki która teraz jest w 4 klasie i Ela zwraca uwagę, że dla Malej to duża zmiana. Z poprzednich lat, gdzie w klasie 1-3 nauka jest poprzez zabawę to zmiana jaka następuje jest wyraźna bynajmniej dla Córki Eli.

Opowiadała też o swojej pracy i o zmianach jakie chce poczynić w tej kwestii.  Z zawodu pracownik socjalny, aktualne jest na etapie przebranżowania się. Jej ogromną pasją są prace manualna. Ela zaczęła uczęszczać także do szkoły policealnej pod kierunkiem florystyki  i zastanawia się nad przyszłością w tym zawodzie. Ja osobiście mocno trzymam kciuki bo zmiany nie zawsze są proste lecz jeśli chcemy czegoś to warto o to walczyć.  Ten rok ogólnie dla rodziny Eli wiąże się z ogromnymi zmianami. Cała rodzina niebawem  przeprowadza się co dla Niej jest bardzo trudne. Oczywiście zastanawia się jak jej kariera zawodowa rozkręci się , ale przede wszystkim myśli o dzieciach. Martwi się o to, jak one się zaklimatyzują w nowym środowisku, tym bardziej Córka, która chodzi już do szkoły i ma w niej znajomych. Życzę im jak najlepiej i za wszystkie plany trzymam mocno kciuki! Oby nadmorskie klimaty sprzyjały całej rodzinie !

Jeśli chodzi o makijaż Eli na co dzień stawia na minimalizm 🙂 Widzę, że ta kwestia łączny jak dotąd każdą Mamę , która mnie odwiedza 🙂 Ela natomiast rezygnując z mocniejszego makijażu oczu woli podkreślić usta mocniejszą pomadką. Nie bez powodu nasz makijaż to delikatne oczy w połączeniu z soczystą pomarańczową pomadką! Uważam, że ten trik, który stosuje Ela jest jak najbardziej wskazany! Cały makijaż wydaje się bardziej wyrazisty.

Faworyci makijażowi Eli :
– Cienie do brwi– Catrice
– Krem BB – Ziaja
– Tusz do rzęs – Rimmel, Exstra super Lash
– Pomadki – różne, ważne aby były w wyrazistych kolorach! 🙂

Elu dziękuje Ci za spotkanie i możliwość publikacji zdjęć!

A wy drogie mamy jak uważacie ile lat różnicy miedzy dziećmi jest najlepszy? I czy zdarza Wam się porównywać Wasze dzieci? Są do siebie podobne pod względem charakteru czy zupełnie przeciwni?

 

Makijaż: Makijażowe Historie

Foto: Makijażowe Historie

Oświetlenie: Makijażowe Historie

Dźwięki i efekty specjalne: Lena i dziadek 😉

dziękuję za odwiedziny,

K.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *